× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
odżywianie

Mianem zaburzeń psychicznych, określa się wiele różnych problemów. Zaburzenia rozwoju u dzieci, nerwica czy depresja-to jedne z wielu różnorakich problemów z którymi zmaga się społeczeństwo w obecnych czasach. Coraz częściej słyszy się również rosnącym problemie, jakimi są zaburzenia odżywiania.

Zaburzenia odżywiania, to problem, nad którym niejednokrotnie trudno jest odzyskać kontrolę. W przeciwieństwie do leczenia i walki z uzależnieniami jak np. palenie papierosów, osoba dotknięta anoreksją czy bulimią, nie jest w stanie zrezygnować z czynnika stanowiącego problem. Jedzenie i wszystko co z nim związane, przejmuje kontrolę nad wszelkimi aspektami życia codziennego.
Najbardziej powszechne zaburzenia odżywiania, bardzo często wiążą się z nierealnym do osiągnięcia obrazem idealnego ciała, który jest propagowanym przez media. Brak akceptacji wśród rówieśników czy gronie rodziny, może prowadzić do obsesji, polegającej na dążeniu do idealnej sylwetki. Kontrolowanie przyjmowanej żywności i wszelkich zachowań związanych z jedzeniem, niejednokrotnie staje się przeszkodą uniemożliwiającą normalne funkcjonowanie. Bardzo często również zdarza się, że zaburzenia te pojawiają się u osób zmagających się z depresją i nerwicą.

Zaburzenia odżywiania, są problemem którego rozwiązanie jest czasochłonne i wymaga specjalistycznej pomocy. Każde zaburzenie charakteryzuje się i jest objęte charakterystycznymi kryteriami, których rozpoznaniem i diagnozowaniem zajmują się doświadczeni psychologowie, psychiatrzy i terapeuci.

One thought on “Zaburzenia odżywiania. Czym są?”
  1. Bardzo często również zdarza się, że zaburzenia te pojawiają się u osób zmagających się z depresją i nerwicą.

Comments are closed.