× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
stopy

Letnie sandały z odkrytymi palcami i słoneczne dni na plaży to świetny czas, aby Twoje stopy wyglądały i czuły się jak najlepiej. Zapytaliśmy Ciro Martins, MD, dermatologa z Belcara Health w Baltimore, jak się nimi opiekować.

Jak mogę zachować miękkość i gładkość stóp ?

„Złuszczaj pumeksem, skrobaczką do stóp lub szmerglówką raz lub dwa razy w tygodniu. Nawilżaj po prysznicu i przed snem. Krem jest lepszy niż balsam. Eucerin, Cetaphil i Aveeno są bardzo dobre, łatwe do znalezienia i niedrogie. Nawilż skórki produktami takimi jak krem ​​Cūtemol lub Aquaphor.”

Jak utrzymać paznokcie w dobrej kondycji?

„Trzymaj je krótkie, czyste i wystawione na działanie powietrza tak często, jak to możliwe. Przycinaj je co 3 do 5 tygodni. Nie przycinaj rogów zbyt krótko, ponieważ mogą wrastać. Ogranicz częstotliwość wykonywania następujących czynności: czyszczenie pod paznokciami, noszenie ciasnych butów, noszenie wysokich obcasów, lakierowanie paznokci i długie biegi.”

Co mogę zrobić na wrastający paznokieć?

„Wrastający paznokieć rozwija się, gdy przycinasz rogi paznokcia zbyt krótko lub nosisz zbyt ciasne buty. Spróbuj namoczyć w gorącej wodzie przez 10 minut, cztery razy dziennie. Możesz również zaklinować bardzo małą bawełnianą kulkę pod rogiem paznokcia, aby odciągnąć go od ciała. Z czasem twój paznokieć wyrośnie na wacik.”

Jak mogę leczyć pęcherz ?

„Najlepszą rzeczą jest utrzymanie pęcherza w stanie nienaruszonym, bez jego rozerwania. Jeśli czujesz ból, oznacza to, że jest otwarty i surowy. Utrzymuj go w czystości, myjąc obszar wodą i mydłem, pokrywając go Aquaphorem lub wazeliną i nakładając bandaż. Nigdy nie stosuj Neosporin ani maści z antybiotykiem.”

Jak leczyć odciski i modzele?

„Odciski i modzele rozwijają się jako ochrona skóry przed powtarzającym się naciskiem i tarciem. Najpierw zatrzymaj powtarzający się uraz i zmniejsz ciśnienie. Wypróbuj codzienne delikatne szorowanie pod prysznicem za pomocą pumeksu lub pilnika. Leki na kwas salicylowy dostępne bez recepty przyspieszają złuszczanie. Możesz także wypróbować urządzenia amortyzujące. Jeśli kukurydza jest spowodowana anomalią kostną, skontaktuj się z podiatrą ”.

Co mogę zrobić z grzybicą stóp?

„Przez 30 dni nakładaj po prysznicu dostępny bez recepty krem ​​przeciwgrzybiczy, taki jak LamisilAT. Nałóż go na górną i dolną część obu stóp, nawet jeśli dotyczy tylko jednej, oraz między palcami. Unikaj chodzenia boso w mokrych miejscach publicznych, takich jak szatnie, baseny i prysznice. Po każdym prysznicu osusz stopy i przestrzenie między palcami. Polecam skorzystać z suszarki.”

One thought on “Letnia pielęgnacja stóp”
  1. „Najlepszą rzeczą jest utrzymanie pęcherza w stanie nienaruszonym, bez jego rozerwania. Jeśli czujesz ból, oznacza to, że jest otwarty i surowy. Utrzymuj go w czystości, myjąc obszar wodą i mydłem, pokrywając go Aquaphorem lub wazeliną i nakładając bandaż. Nigdy nie stosuj Neosporin ani maści z antybiotykiem.”

Comments are closed.