× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Masz małe usta, które chcesz powiększyć? A może Twoje wargi są niesymetryczne i zastanawiasz się nad modelowaniem ust kwasem hialuronowym? Przeczytaj, na czym polegają te zabiegi, jak przebiegają i od czego zależy cena powiększania i korekty ust.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Do powiększania ust wykorzystywany jest kwas hialuronowy, czyli substancja naturalnie występująca w naszym organizmie, wiążąca wodę w skórze i nadająca jej sprężystości. Ze względu na to, że jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać aż kilkaset cząsteczek wody, to substancję tę uznaje się za skuteczny wypełniacz.

Do powiększania ust stosuje się tzw. usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej gęsty niż jego odpowiednik występujący w naszej skórze. Ma od dwie przewagi nad zwykłym, czyli nieusieciowanym kwasem:

  1. wystarczą bardzo niewielkie ilości, by znacznie powiększyć czerwień wargową – podczas jednego zabiegu zazwyczaj podaje się maksymalnie 1 ml kwasu hialuronowego,
  2. organizm wolniej metabolizuje usieciowany kwas hialuronowy, dlatego efekty wypełnienia mogą być widoczne nawet do kilkunastu miesięcy.

Modelowanie i korekta ust

Za pomocą kwasu hialuronowego można nie tylko powiększyć usta, ale także wykonać ich korektę. Modelowanie ust może obejmować:

  • zmniejszenie asymetrii pomiędzy dolną a górną wargą,
  • uwydatnienie konturów ust i tzw. łuku Kupidyna, czyli linii znajdujących się na środku górnej wargi,
  • uniesienie opadających kącików ust,
  • dopasowanie wielkości ust do reszty twarzy.

Efekty modelowania ust kwasem hialuronowym utrzymują się tylko przez określony czas. By je podtrzymać, zabieg należy powtarzać co ok. 6-12 miesięcy.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Powiększanie i modelowanie ust trwa ok. 15-30 minut. Jest to zabieg małoinwazyjny. Jego przebieg wygląda następująco:

  1. Lekarz nakłada na usta krem znieczulający.
  2. Następnie wstrzykuje kwas hialuronowy w wybrane miejsca za pomocą małej igły lub kaniuli (tępo zakończonej rurki).
  3. Ewentualnie lekarz masuje usta po podaniu preparatu, ale zazwyczaj nie jest to konieczne.

Zaraz po zabiegu możesz wrócić do domu i codziennej aktywności, jednak pamiętaj, że przez kilka dni usta będą obrzęknięte i zaczerwienione, a także mogą pojawić się na nich niewielkie siniaki.

Kilka dni po powiększaniu ust unikaj picia alkoholu, palenia papierosów, dużego wysiłku fizycznego, nie odwiedzaj sauny i solarium. Postaraj się także nie dotykać ust.

Czy powiększanie ust boli?

Powiększanie i korekta ust kwasem hialuronowym nie jestem zabiegiem szczególnie bolesnym, ale możesz czuć ukłucia i dosyć niekomfortowe rozpieranie tkanek, gdy lekarz będzie podawał substancję w wargi. Zazwyczaj wystarczy zastosować krem znieczulający, ale w przypadku osób posiadających bardzo niski próg bólu możliwe jest podanie znieczulenia stomatologicznego.

Od czego zależy cena powiększania ust?

Cena powiększania ust uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju oraz ilości preparatu, który jest podawany podczas zabiegu. Standardowe strzykawki z kwasem do powiększania i modelowania ust posiadają pojemność 1 ml i najczęściej taka ilość jest wystarczająca na jeden zabieg. Gdyby się jednak okazało, że potrzebujesz większej ilości preparatu, to lekarz będzie musiał użyć kolejnej strzykawki i wtedy za zabieg zapłacisz więcej.

W zależności od miasta oraz kliniki, w której wykonywany jest zabieg, cena powiększania ust waha się od ok. 600 do 1600 zł.