× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
french hybrydowy

Manicure francuski to stylizacja, która stała się modna już kilkadziesiąt lat temu. Największą popularnością french cieszył się na przełomie lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych, a obecnie powraca w wielkim stylu i w niezliczonych wersjach. Jak zrobić french hybrydowy w domu? Czytaj dalej!

French manicure – rodzaje

Najbardziej klasyczny manicure francuski to płytka pomalowana neutralny kolorem i końcówka zaznaczona na biało. W takiej postaci pojawił się po raz pierwszy i przez lata był bardzo popularny. Nadal ma swoje fanki, obecnie jednak, dzięki nowoczesnym lakierom hybrydowym, efekt jest bardziej harmonijny. Co jednak najważniejsze, dawniej końcówka paznokcia szybko zaczynała źle wyglądać, ponieważ tradycyjne lakiery odpryskiwały. Tymczasem dobrze wykonany french hybrydowy zachowa swój nienaganny wygląd przez minimum dwa tygodnie.

French ombre – to wersja tej stylizacji wykonana przy użyciu gradientu. Naturalny róż łączymy z bielą za pomocą stemplowania specjalną gąbeczką, dzięki czemu kolory przechodzą łagodnie jeden w drugi. Ten rodzaj zdobienia nosi nazwę baby boomer i od długiego czasu nie schodzi z list paznokciowych przebojów.

Zarówno klasyczny french, jak i baby boomer często są wzbogacane dodatkowymi zdobieniami, jak kryształki, brokat, pyłek czy delikatne wzorki.

Odwrócony french

Odwrotny french manicure polega na tym, że końcówka paznokcia jest ciemniejsza niż cała płytka. Ten rodzaj stylizacji zdobywa wielką popularność dzięki nieograniczonym możliwościom, które daje. Brzegi mogą być czerwone w kształcie serc, czarne lub bordowe, tworząc połączenia idealne dla fanek klasyki, a także pomalowane brokatowym lakierem w kolorze srebra lub złota. Obecnie jednak szczególnie modne są końcówki pastelowe w wielu różnych kolorach, a także neonowe – również z innym kolorem na każdym paznokciu.

Ciemny french manicure

Ten rodzaj zdobienia polega na tym, że zamiast malować płytkę jasną bazą, maluje się ją lakierem w ciemnym, wyrazistym kolorze. Najlepszym wyborem jest czerń, granat lub odcienie burgunda. Najczęściej łączy się je z brokatowym frenchem, bowiem lśniące brokatem brzegi pięknie kontrastują z ciemnymi kolorami. Taka stylizacja dobrze wygląda wzbogacona w błyszczące wzory.

Podwójny french

Warto także wspomnieć o nowym trendzie, jakim jest podwójny manicure francuski. Paznokieć zdobimy jedną cienką kreską na samym brzegu i drugą – trochę wyżej. Można użyć tego samego koloru do obu kresek lub połączyć różne lakiery, na przykład zamieniając ich kolejność na paznokciach.

French hybrydowy – jak go wykonać?

Chcąc wykonać ten rodzaj zdobienia, opracowane i odtłuszczone paznokcie pokrywamy bazą w ulubionym, neutralnym kolorze. Po utwardzeniu w lampie nakładamy drugą warstwę albo – w przypadku ciemnego frencha – lakier hybrydowy. Kiedy wybrany kolor bazowy jest już gotowy i utwardzony, malujemy kreski na krawędzi paznokci. Wykonuje się je przy użyciu cienkich pędzelków lub dodatkowo przy pomocy specjalnej, samoprzylepnej tasiemki, która pozwala uzyskać równą linię. Utwardzamy, nakładamy top i po ostatnim utwardzeniu w lampie jak zwykle na koniec odtłuszczamy paznokcie. Gotowe – właśnie samodzielnie wykonałaś manicure w stylu french!